Zdrowe odżywianie tylko w towarzystwie płatków owsianych!

Śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek dnia od którego zależy bardzo wiele. Jeśli zostało ono dokładnie przemyślane, obfituje w zdrowe, pełnowartościowe produkty dodaje energii, sprawia, że w ciągu dnia apatyt nam towarzyszy, ale się nie przejadamy i przede wszystkim sięgamy po zdrowsze produkty omijając z daleka te tłuste oraz kaloryczne.

Właśnie z wymienionych powodów płatki owsiane powinny znaleźć się na stole każdej kuchni przed wyjściem z domu. Ich przygotowanie zajmuje parę minut, a posiadają one ogromną ilość zalet, jak chociażby składają się z ogromnej ilości węglowodanów, a ich indeks glikemiczny jest bardzo niski, dzięki czemu uczucie sytości towarzyszy dłużej, a nie jest to związane z większą ilością kalorii.

Posiadają one ogromne dawki błonnika. Wśród zalet błonnika wymienimy oczyszczanie jelita oraz to, że jest bardzo sycący, a także polecany osobom, które pragną zrzucić zbędne kilogramy https://ajantapharma.com.pl . Dzięki płatkom owsianym występuje znaczna redukcja złego cholesterolu we krwi, a co za tym idzie choroby krążenia nie występują tak często jak u osób, które spożywają inne śniadanie. Posiadają one znaczne dawki witaminy z grupy B, których rolą jest wspomożenie pamięci, a także koncentracji i zwalczanie  zmęczenia. Tłuszcze wchodzące w skład płatków owsianych określane są mianem „zdrowych”, a ich ochrona przed nowotworem nakłania po sięganie po nie jak najczęściej.

Dodatkowo, jest to produkt, który jest polecany zarówno przez lekarzy, jak i dietetyków, a nawet salony kosmetyczne, gdyż ich dobroczynny wpływ zauważa się w kondycji włosów, paznokci, skóry. To śniadanie po które powinni sięgać sportowcy, gdyż oprócz dostarczenia sporej dawki energii, powstrzymują one występowanie zakwasów i ułatwiają regenerację mięśni po ciężkich treningach. Należy zawsze sięgać po płatki organiczne, zwykłe bądź górskie, a wystrzegać się ekspresowych, gdyż nie są one tak zdrowe, jak te wymienione powyżej.